УКРАЇНА

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

              ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ                               

                        23400, смт Муровані Курилівці, вул. Леніна, 45, тел. 2-11-86, 2-30-03

               21.03.2012р. № 02-13/157                                                                                        

          До уваги суб’єктів підприємницької  діяльності!

            Відповідно до ст.9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Мурованокуриловецька  селищна рада пропонує зацікавленим особам надавати зауваження та пропозиції щодо подальшого обговорення рішення 18 сесії  селищної ради 6 скликання  №283 від 22.12.2012 р. «Про встановлення єдиного податку» відповідно до аналізу регуляторного впливу.  

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення селищної ради  

«Про встановлення єдиного податку»    

 

   1 Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом  

регулювання

        

                   Законом України від 04.11.2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» були внесені зміни до Податкового Кодексу України, а саме в розділ ХІV включено главу «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» .

                   Податковим кодексом зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень щодо встановлення єдиного податку.

2.Цілі  регулювання

            Встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців  в межах граничних розмірів, передбачених Податковим Кодексом України. Запропонований акт регулюватиме адміністративні відносини між регуляторним органом, в особі Мурованокуриловецької селищної  ради та суб’єктами господарювання.

3 Визначення та оцінка альтернативних способів

 досягнення встановлених цілей.

            Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України.  Ст. 12 Податкового кодексу України передбачено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів на певній території, в межах визначених повноважень, приймають сільські, селищні, міські ради. Ст. 10 визначено, що єдиний податок відноситься до обов’язкових місцевих податків та зборів.

          Альтернативні  способи  досягнення  встановлених  цілей,  у  тому  числі  ті,  які  не  передбачають  регуляторного  впливу – відсутні.

4. Механізм  розв’язання  проблеми.

          Рішення приймається  селищною радою у відповідності до підрозділу Податкового кодексу України , ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, шляхом запровадження єдиного податку та встановлення ставок відповідно до вимог Податкового кодексу України.

5. Обґрунтування  можливостей  досягнення  визначених  цілей  у  разі  прийняття регуляторного  акта

Запропонований проект рішення  розроблено у відповідності до вимог діючого законодавства, в разі необхідності селищна рада матиме змогу вносити зміни та доповнення до даного проекту у відповідності до діючого законодавства та конкретних обставин.

Можливої шкоди від наслідків дії акта не передбачається.

6 Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акту:

7. Термін  дії  акта

При  виникненні  змін  у  чинному  законодавстві,  які  можуть  впливати  на  дію  запропонованого  регуляторного  акта,  до  нього  будуть  вноситись  відповідні  коригування  та  доповнення. Термін  дії  запропонованого  проекту  регуляторного  акта  встановлюється  до  прийняття  нових  нормативних  актів.

8. Показники  результативності  акта

Показниками,  які  характеризують  наслідки  дії  регуляторного  акта  є:

  1. Надходження єдиного податку   до  селищного   бюджету.
  2. Кількість суб'єктів господарювання – фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

 Базове відстеження результативності даного регуляторного акту буде проведено до дня набрання чинності даного регуляторного акту.

Повторне відстеження результативності буде здійснено через рік після набуття чинності даним регуляторним актом.

Періодичне відстеження результативності буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження  цього акта, протягом строку його дії.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів, шляхом аналізу якісних та кількісних показників дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.      

 

                               Селищний голова                                Г.М.Цибульська